Nahlášení chyby

Velice si vážíme Vaší ochoty, nám nahlásit nalezenou chybu

Po stisknutí tlačítka ukažte prosím myší kde je chyba
Ukázat na obrazovce

Centrum péče o zákazníky

Často kladené otázky

 • Rozdíl mezi parfémem, parfémovanou vodou, toaletní vodou a kolínskou?

  Rozdíl je v koncentraci - parfém obsahuje 15 až 30 % vonné látky ve zhruba 85 až 90% alkoholu, je tedy vůní s nejvyšší koncentrací. Oproti tomu parfémovaná voda (EdP, Eau de Parfum) obsahuje od 8 do 15 % vonných látek v cca 80 až 85% alkoholu. Toaletní voda, resp. EdT nebo Eau de Toilette, obsahuje 4 až 8 % vonných látek ve zhruba cca 80% alkoholu. Existuje také kolínská voda - EdC, Eau de Cologne - ve které je obsaženo 3 - 5 % vonných látek v cca 70% alkoholu. Množství vonných látek samozřejmě ovlivňuje cenu - čím koncentrovanější vůně je, tím má (zpravidla) vyšší cenu. Důvod je jednoduchý - taková vůně vydrží vonět mnohem déle.

 • Co je to tester?

  Název “tester” v souvislosti s parfémy vznikl z angličtiny, konkrétně ze slova “test”, které se překládá jako test nebo zkouška. Slovo bylo do českého jazyka přejato z angličtiny, ale původně pochází z latiny. Tester je tedy jakýsi parfém na zkoušku, na vyzkoušení vlastností parfému. Testery vznikly z důvodu, aby si zákazníci mohli v kamenných parfumeriích a obchodech vyzkoušet zdarma vůni parfému. Postupně se testery rozšířily a často se prodávají jako běžný výrobek značek parfémů.

 • Jaký je rozdíl mezi testerem a parfémem?

  V podstatě vůbec v ničem - vůně testeru je naprosto stejná, jako vůně originálního parfému, ke kterému je tester vyroben, jinak by ani nešlo otestovat, jestli nám parfém voní. Rozdíl ovšem může být v designu krabičky, lahvičky nebo objemu. U testeru totiž není třeba, aby byl design tak propracovaný a barvitý, jako u parfému. Nejčastěji bývá viditelný rozdíl na krabičce, která u testeru bývá čistě bílá nebo šedá, vyrobená z papíru. Naopak parfém má krabičku zdobenou, často z lepšího materiálu. Někdy se testery dodávají bez víčka. Velkou výhodou testerů je jejich nižší cena. Jako dárek doporučujeme pořídit originál parfému, pro osobní využití se pak nabízí právě tester.

 • Jak vybrat správný parfém?

  Lidé často používají jeden nebo několik málo parfémů po celý život beze změny. Není totiž snadné najít tu správnou vůni, která bude člověku sedět a bude vystihovat jeho charakterové vlastnosti a povahu. Výběr parfému je ovšem také záležitostí intuice. Parfém by měl odpovídat stylu života, vkusu i koníčkům a celkové osobnosti svého nositele. Záleží například také na temperamentu nebo na znamení zvěrokruhu. Na nošení ve dne je lepší používat lehčí vůně, večer či při slavnostních příležitostech pak není od věci použít vůni silnější. Záleží samozřejmě také na ročním období - jiným parfémem se navoníme v horkém létě, a jiným v chladné zimě.

 • Na jaká místa se parfém aplikuje?

  Na těle najdeme několik míst, na kterých parfém nejlépe vynikne a vydrží vonět několik hodin. Jsou to zejména místa, kde můžeme nahmatat srdeční tep - na krku, na spáncích, za ušima a na zápěstích. Vůni můžeme rovněž aplikovat na klíční kosti, na hrudní kost, na vnitřní stranu loktů, vzadu pod koleny nebo podél vlasové linie.

 • Co obsahuje dárková sada?

  To je různé. Dárkové sady bývají cenově výhodná balení parfému včetně několika souvisejících produktů v dané vůni, jako například tělové mléko nebo sprchový gel aj. Sada bývá často luxusně zabalená, proto je vhodná jako dárek.

 • Jaké existují druhy vůní?

  Vůní existuje mnoho a nelze je všechny vzájemně srovnávat. Stejně tak každému člověku příjemně voní něco jiného. V zásadě se dají vůně rozdělit na lehké a těžké. Mezi ty lehčí patří svěží, ovocné, citrusové nebo květinové vůně. Naopak mezi těžké vůně řadíme kořeněné, sladké, dřevité, balzamické či orientální vůně. Některé vůně jsou vhodné vyloženě pro ženy, jiné pro muže. Specifické jsou pak ty, které jsou genderově neutrální a hodí se pro kohokoli, tzv. unisex vůně.

Pomoc našich pracovníků V případě, že jste nenalezli pomoc na Vaši otázku

info@megaparfemy.cz
+420 723 925 303
Bezproblémové rychlé dodání.
, ověřený zákazník
Seriozní a spolehlivá společnost "Megaparfémy" jest zárukou uživatelsky přívětivých cen i plnohodnotných služeb vskutku na úrovni, současně při skvělé, aktivní komunikaci se zákazníkem a rychlostí vyřízení objednávky. Tohle vše a v neposlední řadě široká nabídka sortimentu, z něhož si vybere nepochybně každý. Doporučuji velice rád. Vyzkoušejte a jistě budete spokojeni jako já.
, ověřený zákazník

V nedavných hodinách u nás nakoupili